> Zadaj nam pytanie - zupełnie za darmo!

Twoje pytanie zostanie przekazane do Centrum Porad Ezoterycznych. Wróżka (bądź jej asystent) przygotuje dla Ciebie odpowiedź i wyśle SMSem na podany przez Ciebie numer telefonu.
Na powyższy numer otrzymasz SMS zawierającą odpowiedź na Twoje pytanie.
ANTY SPAM
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Walentynki 2016

UWAGA!!! Walentynki to wyjątkowy czas dla wróżb - szczególnie miłosnych. Aura dnia zakochanych sprawia, że mają one niezwykle silną moc. Nie czekaj - 14 luty to idealna chwila na odkrycie zagadki przyszłości sfery uczuć.

Geneza walentynek

Początki Walentynek są związane ze starożytnym Rzymem i wierzeniami ówczesnego świata. Przyczyniły się do tego zmieniające się pory roku, a zwłaszcza sroga zima. Ludność Rzymu z utęsknieniem wyczekiwała jej końca. Gdy w lutym się ociepliło ptaki zaczęły się gromadzić i łączyć w pary, uznano to za rychłe przyjście wiosny. Na tę okazję cesarz wyznaczył święto luperkaliów aby czcić boga płodności Faunusa Lupercusa.

Walentynki mają też swoją genezę w legendach związanych z chrześcijaństwem. Jedna pochodzi z czasów rzymskich i opowiada o Walentym, biskupie o mocach uzdrowiciela. Jeden z dygnitarzy panującego cesarza Klaudiusza miał córkę, która zachorowała. Biskup ją uleczył, a rodzina prominentnego członka świty z cesarskiego dworu przeszła na chrześcijaństwo. Gdy cesarz się o tym dowiedział kazał stracić uzdrowiciela. Z powodu męczeńskiej śmierć uznano go za świętego.

Inna wersja legendy przedstawia Walentego jako księdza, który udzielał ślubów legionistom, którym cesarz zakazał zawierania związków małżeńskich mając na uwadze zdolność do walki swoich żołnierzy. Mimo zakazu Walenty udzielał potajemnie ślubów, a kiedy dowiedział się o tym cesarz księdza skazano na śmierć.

 

Zabawy walentynkowe w przeszłości

Już w czasach rzymskich powstały pierwsze zabawy związane ze świętem zakochanych. Rzymianie organizowali specjalną loterię. Zapisywano imiona dziewcząt na glinianych tabliczkach lub papirusie, które następnie losowali chłopcy. Na czas święta wylosowane dziewczyny były ich partnerkami, bywało że dzięki tej zabawie pomiędzy nimi rodziło się uczucie. W średniowiecznej Europie dzień Świętego Walentego rozpowszechnił się szczególnie we Francji i Anglii. Dziewczęta zbierały się na łonie natury i wypatrywały ptaków. Konkretny gatunek symbolizował z kim panna spędzi życie. Np. kiedy pojawił się rudzik to mężem miał być marynarz, jeśli wróbel to przyszły mąż będzie biedny, łuszczak oznaczał bogacza. Pierwsze symbole związane z Walentynkami czyli serca pojawiły się w Walii, gdy młodzi wręczali sobie drewniane łyżki z wyrzeźbionymi sercami lub kluczami i dziurkami do klucza jako zachętę do otworzenia serca przed drugą osobą. W kolejnych wiekach zaczęto wręczać kobietom kwiaty, a bliżej współczesnych czasów listy z wierszami oraz gotowe kartki walentynkowe.

Koszt wiadomości SMS/MMS i połączeń IVR

  • SMS na numer 8091 - nie pobierana jest żadna opłata, SMS aktywacyjny jest darmowy!
  • SMS na numer 72755 - 2zł netto (2,46zł z VAT)
  • SMS na numer 72505 - 2zł netto (2,46zł z VAT)
  • SMS na numer 7257 - 2zł netto (2,46zł z VAT)
  • SMS na numer 7278 - 2zł netto (2,46zł z VAT)