> Zadaj nam pytanie - zupełnie za darmo!

Twoje pytanie zostanie przekazane do Centrum Porad Ezoterycznych. Wróżka (bądź jej asystent) przygotuje dla Ciebie odpowiedź i wyśle SMSem na podany przez Ciebie numer telefonu.
Na powyższy numer otrzymasz SMS zawierającą odpowiedź na Twoje pytanie.
ANTY SPAM
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Runy - dar Bogów dla człowieka

Pieśni staroislandzkiej „Eddy” mówią o runach jako o środkach na odpędzenie demonów, sposobie odczytania przyszłości, obłaskawienia sił natury dla zapewnienia sobie dobrego losu. Runy mogą też leczyć choroby i im zapobiegać- tak niegdyś wierzono.

Runy są najstarszym europejskim pismem. Wg legendy podarował je ludziom bóg Odyn. Alfabet runiczny, czyli Futhark (nazwany tak od pierwszych 6 run: f-u-th-a-r -k) zawiera 24 runiczne litery-znaki + runę pusta, albo białą (choć niektórzy jej nie uwzględniają). Futhark nie jest alfabetem, którym napisana została literatura, jest za to alfabetem, którym możesz napisać własną opowieść życia, jeśli tylko pragniesz rozwijać się i nad sobą pracować. Aby odkryć runy dla siebie musisz odejść od gotowych szablonów i schematów, wg których dotąd myślałeś i które wyznaczały ścieżki Twojego życia. Musisz zmierzyć się z tym, co nieznane. Same słowo "run" oznacza 'tajemnicę' albo 'sekret'. Legenda mówi, że runy zstąpiły z nieba do świadomości Odyna, gdy ten wisiał na kosmicznym drzewie w mistycznym.

Runy są darem boskim, to prawdziwy magiczny alfabet. Historia pisma runicznego pełna jest magii i piękna. Według skandynawskich wierzeń to jeden z najważniejszych prezentów, jakie dał ludziom wielki bóg Odyn, który władał ludźmi, bogami i duszami poległych w boju wojowników. Pragnął mądrości i wiedzy. Pewnego dnia udał się pod Święty Yggdrasil, drzewo życia, które utrzymywało świat w jedności. Tam postanowił poświęcić samego siebie dla wiedzy i powiesił się na jednym z konarów. Jak głosi tradycja staroislandzka, przez 9 dni wisiał Odyn przebity własną włócznią. Był na granicy życia i śmierci, gdy zobaczył na dole, w korzeniach drzewa- a może i w głębi siebie -runy. Wygrał sam ze sobą. Najpotężniejsze zaklęcia magiczne, mowę run Odyn ofiarował bogom i ludziom, by wiedzieli, jak żyć i postępować. Mówią też sagi, że wiedzę o niektórych zaklęciach zachował dla siebie.

Pieśni staroislandzkiej „Eddy” mówią o runach jako o środkach na odpędzenie demonów, sposobie odczytania przyszłości, obłaskawienia sił natury dla zapewnienia sobie dobrego losu. Runy mogą też leczyć choroby i im zapobiegać- tak niegdyś wierzono. Sztukę wycinania run uprawiali początkowo nieliczni wtajemniczeni. Znaki pierwotnie wycinano nocą i barwiono je na czerwono, czasem krwią zwierząt ofiarnych. Runy pomagały poznać przyszłość, wybrać stosowną drogę, podjąć decyzję, odpędzić demony i wrogów, obłaskawić siły natury czy zapewnić dobry los. Zapobiegały i leczyły choroby. Pismo runiczne służyło także do zapisywania tekstów poetyckich. Wierzono, że znaki runiczne działają przez treść kryjącą się za każdym z nich, przez określony ich dobór i układ, a także przez magiczną moc całego alfabetu. Inskrypcje runiczne zapisywane były na drewnianych tabliczkach, w kamieniach i na kamieniach, a także na przedmiotach metalowych.

Pismo runiczne występuje w dwóch podstawowych odmianach: starszej (od ok. II w. do VI/VII) i młodszej (VIII - XII w.). Ciąg run zwany jest futharkiem- jest zatem futhark starszy i młodszy, staroangielski, a nawet ormiański. Słowo futhark wywodzi się od nazw sześciu pierwszych run.

Runy - znaczenie i symbolika

FehuFehu – ogień życia, pierwiastek tworzenia, spontaniczność.Oznacza że wszechświat ofiaruje Tobie dary duchowe i materialne, i że wszystko to czego się podejmiesz będzie miało pozytywny skutek. Ogień wypala lęki i to, co destrukcyjne, robiąc miejsce nowej energii. Uważaj , bo ogień bywa również niebezpieczny! Mały płomień staje się pożarem. Symbol ten stosuje się więc z rozwagą.

UruzUruz – wzrost, siła witalna, ziemia, zakorzenienie, zdrowie, równowaga. Symbol ten oznacza uzdrowienie, wyjście z wszelakich problemów dotyczących zdrowia fizycznego i psychicznego. Jest siłą równowagi. W danym momencie otrzymujesz siłę tura i jesteś w stanie dokonać wszystkiego, aby ocalić, uzdrowić siebie.

ThurisazThurisaz - energie seksualne, ego, siła, parcie do przodu, zdecydowanie, „moje musi być na wierzchu”. Symbol rozbijający wszelakie skamieliny w Naszym życiu na poziomie fizycznym, psychicznym, emocjonalnym. Przyjmuje formę ostrza, kolca wbijającego się w chore, zatwardziałe miejsce i rozkrusza je. Jest lustrem dla Nas, pokazuje Nam nasze wewnętrzne demony i konfrontuje je z Nami.

AnsuzAnsuz – siły twórcze, wolność, nauka, wzrost duchowy. Symbol oznacza, że wszystkie pęta w Twoim życiu zostaną przecięte, że z pełną radością wyrażasz siebie na wszystkich poziomach. Oznacza znalezienie swojej własnej nowej drogi. Symbol kreatywności , delikatności, piękna,. Runa kontaktu ze światem duchowym. Uwalnia od toksycznych relacji pokazuje Nam, że jesteśmy Mistrzem dla samych siebie.

RoidhoRoidho – oznacza ruch , taniec we własnym życiu. Mówi, że abyś wszystko co robisz - robił z sercem. Symbol podróży, przemieszczania się. Symbol niesie przesłanie „ ruszaj w drogę „ , raduj się i ciesz nadchodzącą zmianą i tym co cię czeka. Dojrzałeś do zmiany, idź własna drogą. Pożegnaj się w odpowiednim czasie i idź dalej.

KenazKenaz - otwarcie się na nowe życie, odnowa, transformacja, działaj z rozwagąi z sercem. Otwarcie się na drugiego człowieka i doświadczanie go. Siła ognia , podniecenie, namiętność. Twoje życie jest jak glina, więc formuj je z miłością , pasją , mocą.

GeboGebo – wymiana magiczna, uruchamia się chemia i sex, wierność , szacunek, przyjaźń, opieka, darowanie się, hojność. Symbol wskazuje na połączenie się bliźniaczych dusz, obopólna wymianę między nimi, równowagę w dawaniu i braniu. Symbol ten wprowadza harmonie i równowagę w życiu człowieka na wszystkich poziomach. Miłość głęboko duchowa, łączenie się serc.

WunjoWunjo – symbol mówi o radowaniu się z wszystkiego co się ma w danym momencie życia. Odpoczywaj, bądź dla siebie i doceniaj wszystkie aspekty przyjaźni. Runa radości i szczęścia , eliminuje depresję.

HagalazHagalaz – zmiana, energia niszcząca, porządkuje Nasze życie przede wszystkim na poziomie duchowym. Burzy wszelakie stare wzorce, zmusza człowieka do zmiany. Oznacza trzeźwość umysłu, szczerość. Kształci i doskonali oczyszcza, daje doświadczyć siebie.

NaudhizNaudhiz – oznacza , że jesteś mistrzem lecz Twoja droga do mistrzostwa biegnie przez trudne doświadczenia życiowe, przed którymi już nie można uciec. Oznacza ona cierpienie, upokorzenie, ból fizyczny i psychiczny lecz mówi o tym, że masz silną wolę i wiarę, a wiara i silna wola czyni cuda I cały wszechświat jest Tobie wsparciem.

IsaIsa – medytuj, odpoczywaj, popatrz na siebie z boku. Określa bezruch i ciszę, jest to coś takiego między wdechem a wydechem ( nicość ). Oznacza połączenie człowieka z Bogiem Ojcem i Matką Ziemią Ustawia Nasz pion ( oś ) kosmiczny. Jest symbolem koncentracji, świadomości siebie , jedności z Bogiem, niezmienności, wychładza w Nas nadmiar emocji.

JeraJera – akceptowana przemiana , przemijanie, praca , zbiory, nagroda i sukces, dostatek. Określa rytm życia, narodziny i śmierć. Cykliczne przemijanie. Wszystkie Twoje działania przyniosą pożądany ( oczekiwany ) efekt, to co dajesz sobie widać po tym , jaki ( kim ) jesteś.

EihwazEihwaz – jesteś w swoim życiu myśliwym, który niczego już nie musi – tylko może, bo masz świadomość, że jesteś. Symbol określa jasny umysł, oświecenie, inicjację, wolną wole. Pokazuje śmierć jakiegoś pierwiastka w człowieku i narodziny czegoś nowego. Wskazuje oderwanie od rzeczywistości z zachowaniem jej postrzegania.

PerthroPerthro - odpowiedzialność , zdecydowanie, intuicja, zmiana i stały rozwój. Symbol karmicznych darów losu. Pokazuje konfrontację z karmą i obciążeniach z nią związanych. Wskazuje nieoczekiwany zysk, przyjemność, bawienie się życiem, radość, uzależnienie.

ElhazElhaz – nowa sytuacja, prowadzenie, przewodnictwo, optymizm, przebudzenie, odpowiedzialność , opieka , ochrona. Wskazuje Nam Nasze połączenie z wszechświatem, nazwany jest „ mostem tęczowym „. Mówi o siłach opiekuńczych obok Nas oraz o drodze ku oświeceniu. Usuwa z tej drogi wszystko co zbędne, uruchamia jasnowidzenie. Wspiera Nasze prośby, cele, zamiary.

SowilloSowillo – człowiek niesie światło i błogosławieństwo. Wszystko co robisz w swoim życiu jest dobre, wspierane przez Wszechświat. Wszystko rozświetla, łącznie z Naszymi lękami. Pokazuje prawdę konfrontując Nas z nią. Rozbija bloki energetyczne w człowieku. Wskazuje siłę , własną wole i wzrost.

TiwazTiwaz – prawość , wiara, zaufanie. Ułatwia Nam koncentrowanie się na celu, nie ma rozproszenia, wzmacnia pierwiastek męski w człowieku. Wytycza szlak, własną drogę i mówi o tym, że zajdziesz dalej niż myślisz. Pokazuje racjonalność, siłę wiary, lojalność , sprawiedliwość.

BerkanoBerkano – zapoczątkowanie czegoś nowego, płynie uzdrowienie, dobrobyt, siły witalne, radość i szczęście, miłość. Wskazuje na opiekę , ochronę , macierzyństwo. Określa siłę kobiecości i wzmacnia pierwiastek żeński w człowieku. Pokazuje kobietę – Matkę , opiekunkę i Jej piękno. Runa Berkano, mówi ze jesteś bezpiecznym , kochanym dzieckiem Boga.

EhwazEhwaz – połączenie duszy i ciała, harmonia i równowaga. Wiara, partnerstwo, związek, małżeństwo. Pokazuje Nam prawość, lojalność oraz to, że jesteśmy partnerami w relacjach. Potrafimy współdziałać, współistnieć z innymi, szanować drugiego człowieka i w związku z tym Nas otaczają szacunkiem. Runa zjednoczenia , pokazuje związek w małżeństwie i to , że dwoje ludzi uzupełnia się , jak dwa zazębiające się koła.

MannazMannaz – runa wiedźm, reprezentuje człowieka jako najcenniejszy aspekt rzeczywistości. Jest to miłość do drugiej istoty na najwyższym jego poziomie. Kocham Cię za to , że jesteś. Bycie człowiekiem jest największym zadaniem w Naszym życiu. Symbol wiedzy duchowej, prawości. Symbolizuje oświecenie i jasnowidzenie. Konfrontuje Nas z karmą , wewnętrzną siłą , decyzjami. Umiłowanie siebie. Sumienie , najwyższa prawda, opieka duchowa.

LaguzLaguz – poddaj się nurtowi rzeki, zaślubiny (duchowe), równowaga emocjonalna w związku, uzdrawianie ziołami. Runa wskazuje, że życie swobodnie płynie, a człowiek jest tylko jego obserwatorem, na wszystko przychodzi odpowiedni czas. Informuje Nas o tym obyśmy nie spowalniali ani nie przyśpieszali – nie rób nic. Wskazuje morze życia, intuicji, twórczości.

IngwazIngwaz – oczekiwanie, dojrzewanie, cierpliwość, opieka ochrona. Runa mówi „bądź czujny „ oczekuj na dogodną sytuację, zbieraj siły. Symbol wskazuje ciąże, wigor, witalność, wsłuchanie się w siebie, okazje siłę do działa, twórczość.

DagazDagaz – to Ty jesteś mistrzem, nauczycielem, uzdrowicielem dla samego siebie. Żyjesz tu i teraz, świadomość przyszłości przeszłości, jesteś wolnym człowiekiem. Runa wskazuje odcięcie się od przeszłości, podejmowanie decyzji z dystansem bez emocji, powodzenie, szczęście, radość. Symbol karmicznej podróży.

OthalaOthala – związki, rodzina, dom, dzieci. Symbol wskazuje partnerstwo, więzy krwi, radość w byciu razem. Jest symbolem ochronnym. Mówi, że przeszedłeś długą drogę, masz już wszystko czego pragniesz, ciesz się tym.

Nasi Doradcy radzą

Obrazek użytkownika Wróżka Sarah
Wróżka Sarah
15 mrz. 2012

RUNY wzmocnią Twoją wolę

Bóg Odyn poświęcił własne oko i po przebiciu włócznią powiesił się na drzewie Yggdrasil na dziewięć dni aby zdobyć wiedzę. My - śmiertelnicy nie jesteśmy zdolni do takich poświęceń dla samodoskonalenia. Ale Odyn zostawił nam - potomnym RUNY, które z takim poświęceniem zdobył. Odkrył przed nami ich niezwykłe moce i ja poświęciłam wiele lat aby je zrozumieć i nauczyć się je wykorzystywać w słusznych sprawach. Jeśli jesteś słaby, brak Ci woli żeby chociażby rzucić palenie czy zmienić zawód mogę Cię wesprzeć odpowiednio dobranymi runami. Napisz: SARAH i w czym potrzebna Ci pomoc pod numer: 72505. Runy mają zastosowanie w każdej dziedzinie życia. Wystarczy otworzyć swój umysł i zaufać...

Koszt wiadomości SMS/MMS i połączeń IVR

  • SMS na numer 8091 - nie pobierana jest żadna opłata, SMS aktywacyjny jest darmowy!
  • SMS na numer 72755 - 2zł netto (2,46zł z VAT)
  • SMS na numer 72505 - 2zł netto (2,46zł z VAT)
  • SMS na numer 7257 - 2zł netto (2,46zł z VAT)
  • SMS na numer 7278 - 2zł netto (2,46zł z VAT)