> Zadaj nam pytanie - zupełnie za darmo!

Twoje pytanie zostanie przekazane do Centrum Porad Ezoterycznych. Wróżka (bądź jej asystent) przygotuje dla Ciebie odpowiedź i wyśle SMSem na podany przez Ciebie numer telefonu.
Na powyższy numer otrzymasz SMS zawierającą odpowiedź na Twoje pytanie.
ANTY SPAM
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Kabała - system ezoteryczny Judaizmu

Mądrość ta wyraża przez siebie, ni mniej ni więcej, jak kolejność zejścia korzeni, uwarunkowanych połączeniem przyczyny i skutku, podporządkowanych stałym i absolutnym prawom, które połączone ze sobą i ukierunkowane na jeden wielki, lecz bardzo ukryty cel, który nazywany jest: "Otwarcie Boskości Stwórcy jego stworzeniom w tym świecie...

Kabała

Zapewne wszystkim nam słowo "Kabała" kojarzy się przede wszystkim ze zwrotem "stawiać kabałę" tj. z wróżeniem z kart. Po części tylko jest to zgodne z prawdą, bo karty Tarota, których używa się min. do wróżenia są bardzo silnie powiązane z filozofią i symboliką kabalistyczną. Ale tak naprawdę KABAŁA to przeogromny system ezoteryczny wywodzący się z religii żydowskiej.

Obecnie obok siebie występują jakby dwa główne nurty:

  • Kabała ściśle związana z tradycją i kulturą Judaizmu. Praktykowana jest ona tylko przez ortodoksyjnych Żydów (mężczyzn) i jej tajemnice dostępne są tylko wybranym oraz
  • Kabała związana z okultyzmem i magią ceremonialną - gdzie każdy adept magii może dzięki studiom i własnej pracy posiąść jej tajemnicę (tzw. Kabała Hermetyczna)

Jednakże faktem jest, że ortodoksyjni Żydzi patrzą z lekkim przymrużeniem oka na "kabalistów" i na ich magię ceremonialną. Bardzo dużo dzieli te dwie grupy ale i dużo łączy - przede wszystkim wspólne korzenie i zespół symboli i pojęć. Nie znaczy to jednak, że okultystyczne pojmowanie Kabały jest złe. Różni się tylko ono od nurtu ortodoksyjnego, jest bardziej nowoczesne no i przede wszystkim dostępne dla każdego bez ograniczeń. Kabała jest częścią Żydowskiego mistycyzmu. Składa się ona głównie z spekulacji na temat natury boskości, stworzenia, pochodzenia i przeznaczenia duszy i roli istot ludzkich. W jej skład wchodzą medytacyjne, religijne, mistyczne i magiczne praktyki, które były przekazywane tylko wybranym. Niektóre aspekty Kabały były studiowane i używane nie tylko przez Żydów przez kilkaset lat (Kabała Hermetyczna).

Co znaczy słowo "Kabała"?

Słowo "Kabała" wywodzi się z czasownika "otrzymywać, przyjmować", jednak w wielu przypadkach używa się tego słowa w zastępstwie "tradycji". W literaturze można spotkać oba znaczenia.

Ile lat liczy sobie Kabała?

Tego tak naprawdę nikt nie wie. Pierwsze dokumenty, które ogólnie uważa się za kabalistyczne pochodzą z I wieku naszej ery. Jest jednak podejrzenie, że biblijne zjawisko przypowieści mogło być związane z znacznie starszą tradycją ustną która była prekursorem najstarszych rozpoznawalnych form Kabały. Niektórzy wierzą, że tradycja ta pochodzi aż z czasów Melchizedeka. Pojawiają się również pewne argumenty, że Pitagoras otrzymał swą edukację z Żydowskich źródeł. Istnieje konkretna literata Żydowskiego mistycyzmu datowana na okres 100 - 1000 lat naszej ery, która nie jest czysto kabalistyczna we współczesnym sensie, ale która była dostępna jako materiał źródłowy dla średniowiecznych Kabalistów.

Nasi Doradcy radzą

Obrazek użytkownika Doradca Flawia
Doradca Flawia
18 mrz. 2012

Otwórz się na szczęście

W swojej wieloletniej praktyce posługuję się Kabałą jako przewodnikiem. Radzę się jej w ciężkich chwilach i ona mi pomaga odzyskać wewnętrzny spokój. Ale najważniejsze, że daje mi siłę, dzięki której mogę uzdrawiać chore dusze. Zmęczone życiem. Zagubione w nieprzyjaznym świecie. Nie posługuje się magią, ale medytacją. Tylko wewnętrzny spokój i harmonia Twoja i Twojej rodziny zapewnią Wam szczęście. Bo czyż nie tego właśnie Ci brakuje? Jeśli tak to napisz do mnie SMS: FLAWIA pod numer 72505 a pomogę Ci odzyskać wewnętrzny spokój, nawet jeśli wszystko inne zawiodło.

Obrazek użytkownika Wróżka Sarah
Wróżka Sarah
15 mrz. 2012

Poznaj swoją duszę

Jestem Sarah a Kabała jest częścią mojego dziedzictwa. W moim rodzie niemal wszyscy zajmowali się mistycyzmem. Wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie bogatsza i bardziej obszerna jest teraz moim udziałem i pragnę się nią z Tobą podzielić. Reprezentuję nurt klasyczny wywodzący się z ortodoksji. Jesteśmy na tym Świecie tylko przejściowo i powracamy tu tak długo dopóki nie osiągniemy doskonałości dzięki której zasłuzymy na lepszy byt. A niemożność osiągnięcia spełnia wynika z błędnych decyzji i niewlaściwych zachowań sprzecznych z prawami wszechświata, których współczesny człowiek nie umie bądź nie chce zaakceptować. Razem ze mną pisząc SMS: SARAH pod numer 72505 nauczysz się pokory, która zaprowadzi Cię do lepszego życia.

Obrazek użytkownika Wróżka Bina
Wróżka Bina
15 mrz. 2012

Kabała pomoże

Jeśli męczy Cię codzienność, brakuje Ci sił i cierpliwości, nie rozumiesz tego stanu to zajrzyj w głąb siebie. Kabała pomoże Ci wyzbyć się egoizmu, który utrudnia Ci odczuwanie radości krepując i zmuszając do przeżywania wciąż tych samych cierpien i niepowodzeń. Napisz do mnie co Cię dręczy, a pomogę Ci w problemie. Wyślij SMS: BINA pod numer 72505 a odpiszę co radzi Kabała. Możesz napisać BINA KABALA i od razu zadać pytanie.

Koszt wiadomości SMS/MMS i połączeń IVR

  • SMS na numer 8091 - nie pobierana jest żadna opłata, SMS aktywacyjny jest darmowy!
  • SMS na numer 72755 - 2zł netto (2,46zł z VAT)
  • SMS na numer 72505 - 2zł netto (2,46zł z VAT)
  • SMS na numer 7257 - 2zł netto (2,46zł z VAT)
  • SMS na numer 7278 - 2zł netto (2,46zł z VAT)